ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

تلگرام

آپارات

اینستا گرام

aparat.com/salamsabzhighschool

telegram.me/salamesabz1

instagram.com/salamsabzhighschool

چطور در چهارشنبه‌سوری شادی واقعی و بدون خطر را تجربه کنیم؟

این هفته درباره چهارشنبه سوری و نحوه برگزاری آن صحبت بسیار است.

چهارشنبه سوری نام جشنی باستانی برگرفته از آیینی زرتشتی است که ایرانیان از ۱۷۰۰ سال پیش از میلاد تاکنون، آخرین چهارشنبه سال را با برافروختن آتش و شادی کردن در کنار آن جشن می‌گیرند. از جمله مراسم رایج چهارشنبه سوری در گذشته، می‌توان به مواردی همچون قاشق‌زنی، فال‌گوشی، بوته‌ افروزی، کوزه‌شکنی و… اشاره کرد.

برخلاف گذشته این رسم شاد ایرانی، در حال حاضر تنها چیزی که شاهد آن هستیم آتش‌بازی و ترقه‌بازی با مواد خطرناک است که ضمن ایجاد آلودگی صوتی، آسیب‌های جسمی و جانی بسیاری در پی دارد.

چهارشنبه آخر سال نزدیک است و خانواده ها و دانش آموزان باید به توصیه های کارشناسان در زمینه رعایت نکات ایمنی در این خصوص را جدی بگیرند در این صورت است که چهارشنبه سوری آسیب نیست .

به نظر شما چطور می‌تونیم چهارشنبه سوری شاد و سالمی رو در کنار هم تجربه کنیم؟

دعوتنامه

گاهی خدا می خواهد با دست تو دست دیگر بندگانش را بگیرد.
وقتی دستی را به یاری میگیری، بدان که دست دیگرت در دست خداست…

منتظر استقبال گرمتان از این بازارچه خیریه هستیم .

——————————–
هفتمی های نازنین!
هشتمی های مهربون!
و نهمی های عزیز!

با فرا رسیدن سال نو به منظور کمک به دانش آموزان کم بضاعت ، روز دوشنبه و سه شنبه و چهارشنبه ۱۳ و ۱۴ و ۱۵ اسفندماه در مدرسه جشنواره غذا و دسر و کتاب و هنرهای دستی خواهیم داشت..
در صورت تمایل به شرکت در این امر خیر و شادی بخش ، غذای گرم و سرد و انواع کاپ کیک و دسر و هنرهای دستی و … به کمک خانواده در منزل آماده کرده و برای ارائه به جشنواره بیاورید..

فراموش نکنیم که “بچه های کم بضاعت همچنان به کمکهای ما نیاز دارند..”
دوشنبه و سه شنبه و چهارشنبه مورخ ۱۳و ۱۴ و ۱۵ اسفند ماه منتظر فعالیتهای خیرخواهانه شما هستیم..

علاقه مندان می توانند با ارائه دست پخت و محصولات غذایی و هنرهای دستی و کتاب  و یا با خرید و رونق بخشی به جشنواره غذا  در برپایی این بازارچه سهیم باشند.

آخرین روز از برگزاری بازارچه خیریه قلب های سبز

از همراهی و همدلی تک تک شما عزیزان به جهت کمک به

دانش آموزان بی بضاعت بی نهایت سپاسگزاریم…

واحدفرهنگی سلام سبز

زادروز فردوسی بزرگ و «شاهنامه» ماندگارش

امروز را زادروز حکیم توس ؛ فردوسی بزرگ دانسته اند. اول بهمن ماه روزی بود که فرزندی از ایران زمین در دیار خراسان و در روستای پاژ قدم به عرصه گیتی نهاد تا کاری کند کارستان ؛ داستان او از زمانی آغاز شد که پاژ لبخند زد و ایران شکفت.

او افق نگاهش را به دوردست کشاند و شکوفایی فرهنگ و زبان پارسی را نشانه گرفت.

روز اول بهمن ماه؛ روز تولد حکیم ابوالقاسم فردوسی است، شاعری که یونسکو کتاب بزرگ حماسی او«شاهنامه» را یکی از ۳ اثر برجسته جهان معرفی کرده است.

آن روز که اول بهمن سیصد و نوزده و درست در آغازین روزهای زمستان بود ؛ بهار را نوید داد و روزها و سالهایی که ایران بدان افتخار خواهد کرد.

آن روز درخت تنومند زبان پارسی به شکوفه نشست ؛ برگ و بار داد و در روزگاری که ” شاهنامه ” پدید آمد ؛ زبان پارسی و فرهنگ ایران اسلامی به قامت ایستاد. در روزگاری که می رفت تاریخ ایران موزه نشین شود ؛ دفتر تاریخ ایران و ایرانی را گشود تا نشانی از ” بودن “و ” ماندن ” ما را گواه باشد.

در روزگاری که ” من ” ها حکمرانی می کرد او از ” یزدان ” گفت و ” خداوند ” و سراسر شاهنامه اش نشانی از حس توحیدجویی و یکتاطلبی او دارد.

او از اخلاق گفت که گوهر و بن مایه فرهنگ اسلامی است و اساس بعثت پیامبر اکرم (ص) بر آن است ؛ درس های اخلاقی شاهنامه چنان است که خود می تواند یک کتاب اخلاقی خوانده شود و در واقع فردوسی از این منظر نخستین آموزگار اخلاق در شعر فارسی است که کامل و منسجم نکات ظریف اخلاقی را در قالب داستان های شاهنامه بیان کرده است.

Ferdosi

اولیاء و دانش‌آموزان گرامی واحد آموزشی دبیرستان سلام سبز، لطفاً جهت ورود به سیستم مدبر از اینجا وارد شوید.

کتابی که می خوانی، نباید به جای تو فکر کند،بلکه باید تو را به اندیشیدن وادارد.《جیمز مک واش》

::. جدیدترین مطالب دبیرستان سلام سبز.::

بنر اصلی

::. جدیدترین گالری تصاویر .::

اولیاء و دانش‌آموزان گرامی واحد آموزشی دبیرستان سلام سبز، لطفاً با شرکت در نظرسنجی مدارس سلام، ما را در بهبود برنامه‌های آتی یاری کنید.

::. هشتمین دوره همایش دانش‌افزایی و هم‌اندیشی .::

تالار همایش های بین المللی دانشگاه شهید بهشتی صبح روز پنجشنبه ۳۰ اردیبهشت ماه شاهد برپایی مراسم دانش افزایی و بازآموزی اساتید و معلمان منتخب و نمونه تهران و همچنین هشتمین دوره سمینارها و کارگاه‌های دانش‌افزایی و هم‌اندیشی مجموعه‌ مدارس سلام با حضور دکتر ولایتی رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام و دکتر تهرانچی رئیس دانشگاه شهید بهشتی بود. گزارش این گردهمایی در خبرگزاری‌های جمهوری اسلامی(ایرنا)، خبرآنلاین، تسنیم، باشگاه خبرنگاران جوان، پدال نیوز، یاران نیوز و کیمیا نیوز نیز قرار گرفت.

سوالی در ذهن دارید؟

جهت تسریع در رفع مشکلات دانش‌آموزان و پاسخگویی به سؤال‌هایتان، دستیاران مسئول پایه کمک حال شما خواهند بود

نیاز به مشاوره دارید؟

در کنار حضور مشاور با سابقه دبیرستان، مسئولین پایه افرادی با تجربه برای راهنمایی شما در زمینه‌های آموزشی و تربیتی هستند

با ما در ارتباط باشید

اولیا و دانش‌آموزان گرامی می‌توانند از طریق سایت و سایر راه‌های ارتباطی پیشنهادات و انتقادات خود را با مدیریت مجموعه در بگذارید