اهداف سازمانی و اخلاقی دبیرستان

آشنايي نسبی با قرآن و تفكر و تعقل در آن و اصالت دادن به تدّبر در سفارشات حضرات معصومین (ع) و در نتیجه دارا بودن روحيۀ توكل به خداوند متعال و توسل به اولياي الهي
ایمان داشتن به تواناییهای خویش و خود باوري و رشد يافتگي ديني و خرد ورزي در فهم هنجارهای اجتماعی و درک درست اصول اعتقادي
دستیابی به مرتبه‌اي از خودشناسي كه دیباچۀ اصلی خداشناسی است و آگاهي به حرمت داشتن كرامت انساني
گشایش دریچه­ای به بوستان اخلاقي اسلامي و مراقبت از فرايض مذهبی و بزرگداشت ارزشهای ملی و میهنی
آشنایی به چشمۀ زاینده و دولت پایندۀ هنر و بروز ذوق زيبايي شناسي در بیان احساسات و عواطف انسانی از راهی درست و پسندیده
آشنايي با حقوق فردي خويش و رعایت حقوق شهروندی دیگران

پیام مدیریت:
راه موفقيت، هميشه در حال ساخت است، موفقيت پيش رفتن است، نه به نقطۀ پايان رسيدن[۱] و با هم كار كردن «موفقيت» است و ما برایاین باهم بودن به دنبال فرصتها هستیم که موفقیمان چند برابرشود که: فرصتها ابرهای آسمان زندگی­اند. ببارند یا نبارند، پراکنده می شوند.[۲] و باور داریم که: انسانهای شجاع فرصت مي آفرينند، و ترسوها منتظر فرصت مي نشينند[۳] و آينده از آن کساني است که به استقبالش مي روند. ما صمیمانه معتقدیم که می‌توان مدیر مردم نبود ولی آنان را دوست داشت، اما بدون عشق به مردم نمی‌توان آن‌ها را مدیریت کرد و همۀ مدیریت را در اعتماد به همکاران خود می­دانیم . که اعتماد : والاترين شکل ايجاد انگيزه در انسان است[۴] و ایمانداریم که : کوچکترين محبتها حتي از ضعيفترين حافظه ها هم پاک نخواهد شد.[۵] نقش واقعي مدير ،مديريت کار است نه مديريت افراد.

و قدرت نفوذ در رفتار ديگران است. مجموعۀ ما معتقدست که باید تلاش کرد بدون توجه به نتیجۀ آن که از نشستن به باطل بهترست و می­دانیم که: زندگي مانند دوچرخه سواري است. براي حفظ تعادل بايد حرکت کرد.[۶] و هموارهبرای رسیدن به آرزوهایمان، بدون احساس خستگی، با ضرباهنگ قلب خویش حرکت می­کنيم اگرچه صداي ضعيف آنرا دیگران نمی­شنوند. آرزوهایمان مقدس است اگرچه بلند و طولانی است، که هيزم شکن وقتي خسته مي­شود که تبرش کند شده باشد نه اينکه هيزمها زياد باشد. تبر ما باورهايمان است نه آرزوهايمان!

[۱] – آنتونی رابینز

[۲]- امام علی (ع)

[۳] – گوته

[۴] – استيفان کاوي

[۵] – ويکتور هوگو

[۶] – آلبرت انيشتين